Montaż kotła centralnego ogrzewania

Montaż kotła centralnego ogrzewania.

Montaż kotła centralnego ogrzewania.

Zakres usługi:
– Odcięcie starego kotła od instalacji,
– Wyniesienie starego kotła,
– Ustawienie nowego kotła i wypoziomowanie,
– Wykonanie i obróbka rury ujścia spalin,
– Podłączenie kotła do instalacji,
– Podłączenie kotła do wymiennika CWU,
– Sprawdzenie szczelności i uruchomienie kotła,
– Przeszkolenie klienta z zakresu obsługi sterownika do kotła.

Klient zgłosił się do nas w sprawie niecierpiącej zwłoki. Jego stary kocioł dokonał żywota w pełni sezonu grzewczego a temperatura na zewnątrz oscylowała w okolicach -10°C. Jest to zwykle sytuacja bardzo stresująca dla klienta i naszym zadaniem jest jak najszybciej dokonać instalacji kotła aby budynek nie uległ nadmiernemu wychłodzeniu.

Instalacja odbyła się w ekspresowym tempie bez żadnych większych niespodzianek a klient był bardzo zadowolony z zainstalowanego sterownika firmy Tech modelu ST-81 z tak zwanym trybem PID. Tryb ten wyróżnia się tym, że „pilnuje” temperatury jaką osiągają spaliny i nie pozwala im przekroczyć pewnej ustalonej maksymalnej wartości. Sprawia to, że ciepło nie jest wydmuchiwane do komina a ekonomia spalania paliwa rośnie w wymierny sposób. Sterownik utrzymuje dość dokładnie zadaną temperaturę oraz steruje pompami obiegowymi. Dodatkową funkcją jest również grzanie i utrzymywanie stałej temperatury w zasobniku CWU.  

Kocioł, który został zainstalowany to produkt firmy Elektromet, typowy model górnego spalania ze średnich rozmiarów komorą zasypową. Klient po kilku dniach eksploatacji stwierdził, że pełny zasyp wystarcza mu na ogrzewanie około 12h co jest według jego opinii bardzo dobrym wynikiem w pełni go satysfakcjonującym gdyż przy statym kotle nigdy nie osiągnął takiego wyniku. Jest to w główniej mierze zasługa wyżej opisanego sterownika, który prowadzi kocioł stabilnie i ekonomicznie.

Od dnia 1 lipca 2018r. nie będzie już można sprzedawać kotłów nie spełniających norm 5 klasy emisji spalin, więc dla wszystkich użytkowników starych kotłów jest to prawie ostatni moment na wymianę i legalny zakup kotła innego niż ten w 5 klasie.

 

 

Zobacz nasze pozostałe realizacje.