Zamarznięcie rur

Zamarznięcie rur

Zima to jak wiadomo okres niezbyt sprzyjający a dla naszych instalacji to czas wytężonej pracy aby zapewnić nam optymalne warunki w naszych domach. Niestety zima potrafi także narobić niemałych szkód o czym przekonał się nasz klient. Na szczęście dla niego obyło się bez dużych kosztów choć było bardzo blisko a chodzi o zamrożenie rur centralnego ogrzewania.

Klient dogrzewał sobie nowo wybudowany, jeszcze niezamieszkały budynek w stanie surowym. Cała sytuacja rozegrała się podczas ataku siarczystych mrozów gdy w nocy piec u klienta wygasł i temperatura wody w instalacji zaczęła spadać. Rano gdy klient przyszedł uzupełnić paliwo jego oczom ukazał się widok niezbyt miły – piwnica wypełniona wodą. Okazało się, że przez te kilka godzin instalacja pod działaniem mrozu zamarzła i rozerwaniu uległ grzejnik umieszczony w najzimniejszym pomieszczeniu – garażu. Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z tego zdarzenia.

Jak pisaliśmy na wstępie obyło się bez większych strat finansowych i po żmudnym odmrożeniu instalacji i pozbyciu się lodu z rur i grzejnika, wystarczyło wykręcić zniszczony element grzejnika i ten okazał się szczelny. Sytuacje przetrwały również bez żadnego uszczerbku rury centralnego ogrzewania i działają bez zarzutu do dzisiaj.