Instalacja ogrzewania podłogowego

Projekt i wykonanie instalacji ogrzewania podłogowego.

Ogrzewanie podłogowe.

Zakres usługi:
– Zaprojektowanie instalacji ogrzewania podłogowego,
– Rozłożenie styropianu na podłodze,
– Wykonanie dylatacji,
– Rozłożenie folii izolacyjnej,
– Instalacja szafki pod rozdzielacz,
– Montaż rozdzielacza z grupą mieszającą termostatyczną firmy Ottone,
– Wytyczenie i obliczenie rozstawu rur PEX od rozdzielacza,
– Obróbka końcówek rur PEX i końcowe podłączenie do rozdzielacza,
– Wykonanie próby ciśnieniowej przed wylewką.

Klient zgłosił się do nas w sprawie zaprojektowania i wykonania instalacji ogrzewania podłogowego. Jest to bardzo nowoczesny i ekonomiczny sposób ogrzewania pomieszczeń. Ze względu, że jest to typ ogrzewania niskotemperaturowego wnosi on wymierne oszczędności w trakcie późniejszej eksploatacji. Polecany jest również ze względu na doskonałą charakterystykę rozchodzenia się ciepła w pomieszczeniach, zupełnie inną niż w przypadku ogrzewania tradycyjnego grzejnikowego.

Przy projektowaniu instalacji ogrzewania podłogowego należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów dzięki czemu po oddaniu instalacji do użytkowania nie będzie żadnych problemów. Są to przede wszystkim: maksymalne długości pętli, dylatacja, strefy brzegowe, rozstaw pomiędzy rurami. Należy zawsze stosować materiały bardzo dobrej jakości, dotyczy to głównie rur gdyż późniejsza poprawka lub naprawa usterek będzie bardzo utrudniona lub wręcz nie możliwa bez skuwania wylewki. Należy się również wystrzegać wszelkich załamań rur podczas montażu i gdy takie załamanie przypadkowo wystąpi, należy wyrzucić cały odcinek rury. Wystrzegamy się również stosowania złączek do rur PEX pod wylewką, mimo tego, że niektórzy producenci dają na to gwarancję to lepiej dmuchać na zimne. Nasza firma stosuje doskonałe rury firmy Kisan lub na życzenie klienta inne o podobnym standardzie. Nie stosujemy tanich rur gdyż bierzemy pełną odpowiedzialność za nasze instalacje i takie oszczędności mogą być przyczyną awarii.

Jako grupę mieszającą zastosowano rozdzielacz firmy Ottone wraz z zaworem termostatycznym. Będzie on utrzymywał stałą temperaturę czynnika w ogrzewaniu podłogowym. Rozdzielacz wyposażony jest także w rotametry, aby można było w łatwy sposób wyregulować całą instalację.

Mimo tego, że nie stosujemy żadnych złączek przy rurach PEX to zawsze dokonujemy sprawdzenia szczelności wykonanej instalacji po to, aby ustrzec się przed ewentualnymi niespodziankami po wykonaniu wylewki.

Na instalacja ogrzewania podłogowego jak zawsze dajemy pełną gwarancję a także służymy pomocą przy regulacjach i ewentualnych zmianach.

 

 

Zobacz nasze pozostałe realizacje.