Palnik na pellet

Palnik na pellet.

Nowoczesność i ekologia.

Szukasz alternatywnego sposobu ogrzewania domu? Potrzebujesz taniego i ekologicznego źródła energii? Jeżeli codzienne czyszczenie i obsługa kotła węglowego stało się utrapieniem to mamy dla Ciebie rozwiązanie. Palnik na pellet to innowacyjne urządzenie, które pozwala na ogrzewanie domu w wydajny i ekologiczny sposób. Montaż takiego palnika jest możliwy prakycznie w każdym kotle zasypowym, podajnikowym czy olejowym. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób wykonujących nową instalację jak i dla tych, które pragną zmodernizować dotychczasową.

Jako paliwo wykorzystywane są pellety, które zaliczane są do grupy czystych ekologicznie paliw z biomasy.  Wytwarzany jest ze sprasowanych pod wysokim ciśnieniem odpadów drzewnych takich jak trociny, wióry czy  zrębki. W czasie ich spalania emisja CO2 do atmosfery jest minimalna przez co uważany jest za jedno z najbardziej przyjaznych dla środowiska paliw. Śladowa ilość popiołu w połączeniu z samoczyszczącą komorą paleniskową sprawia że urządzenia w ogóle nie trzeba czyścić.

Oprócz oszczędności zyskujemy także komfort użytkowania i czystość nie tylko w dniu montażu jak to zwykle bywa przy kotłach węglowych, ale przez cały okres użytkowania.